Thursday 23 May 2024

1 USD до DOP - САД долар до Доминиканска песо валута конвертор

Нашиот САД долар до Доминиканска песо конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Доминиканска песо или Доминиканска песо за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Доминиканска песо калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Доминиканска песо?

Amount
From
To

1 САД долар =

58,78 Доминиканска песо

1 USD = 58,78 DOP

1 DOP = 0,0170 USD

САД долар до Доминиканска песо conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Доминиканска песо = 58,78

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Доминиканска песо

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Доминиканска песо со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Доминиканска песо (DOP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до DOP (Доминиканска песо) ✅ USD до DOP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Доминиканска песо (DOP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Доминиканска песо ( DOP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Доминиканска песо во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до DOP Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 58.75095470 DOP - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 58.75440658 DOP +0.00345188 DOP +0.00587544 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 58.55486591 DOP -0.19954067 DOP -0.33961822 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 58.38734162 DOP -0.16752429 DOP -0.28609797 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 58.27166249 DOP -0.11567913 DOP -0.19812365 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 58.65102639 DOP +0.37936390 DOP +0.65102639 %
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 58.60977611 DOP -0.04125028 DOP -0.07033173 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYDOP
USD11.08461.27250.73100.00640.0170
EUR0.922011.17320.67400.00590.0157
GBP0.78590.852410.57450.00500.0134
CAD1.36801.48371.740810.00870.0233
JPY156.6660169.9235199.3587114.523212.6667
DOP58.749463.720974.759042.94590.37501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Доминиканска песо (DOP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до DOP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Доминиканска песо е валута во Доминиканска Република. Симболот за USD е $. Симболот за DOP е RD$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Доминиканска песо беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија DOP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Доминиканска песо = 58,78.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.