Sunday 21 July 2024

1 USD до SAR - САД долар до Саудиски риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Саудиски риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Саудиски риал или Саудиски риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Саудиски риал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Саудиски риал?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,75 Саудиски риал

1 USD = 3,75 SAR

1 SAR = 0,267 USD

САД долар до Саудиски риал conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јули 2024 15:45:09 CEST

САД долар курсот до Саудиски риал = 3,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Саудиски риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Саудиски риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Саудиски риал (SAR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SAR (Саудиски риал) ✅ USD до SAR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Саудиски риал (SAR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Саудиски риал ( SAR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Саудиски риал во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SAR Промени Промени %
Juli 21, 2024 недела 1 USD = 3.75085332 SAR - -
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 3.75096587 SAR +0.00011255 SAR +0.00300077 %
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 3.75095180 SAR -0.00001407 SAR -0.00037510 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 3.75090960 SAR -0.00004221 SAR -0.00112527 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 3.75065636 SAR -0.00025323 SAR -0.00675118 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 3.75071264 SAR +0.00005627 SAR +0.00150029 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 3.75067043 SAR -0.00004220 SAR -0.00112520 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSAR
USD11.08931.29170.72610.00630.2666
EUR0.918111.18590.66660.00580.2448
GBP0.77410.843210.56210.00490.2064
CAD1.37721.50011.778910.00870.3672
JPY157.4850171.5430203.4312114.3558141.9864
SAR3.75094.08574.84522.72360.02381

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Саудиски риал (SAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Саудиски риал е валута во Саудиска Арабија. Симболот за USD е $. Симболот за SAR е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 21, 2024. Девизниот курс за Саудиски риал беше последен пат ажуриран на Juli 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Саудиски риал = 3,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.