Friday 23 February 2024

1 USD до MVR - САД долар до Maldivian Rufiyaa валута конвертор

Нашиот САД долар до Maldivian Rufiyaa конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Maldivian Rufiyaa или Maldivian Rufiyaa за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Maldivian Rufiyaa калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Maldivian Rufiyaa?

Amount
From
To

1 САД долар =

15,40 Maldivian Rufiyaa

1 USD = 15,40 MVR

1 MVR = 0,0650 USD

САД долар до Maldivian Rufiyaa conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 февруари 2024 09:00:28 CET

САД долар курсот до Maldivian Rufiyaa = 15,40

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Maldivian Rufiyaa

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Maldivian Rufiyaa со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Maldivian Rufiyaa (MVR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MVR (Maldivian Rufiyaa) ✅ USD до MVR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Maldivian Rufiyaa (MVR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Maldivian Rufiyaa ( MVR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Maldivian Rufiyaa во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MVR Промени Промени %
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 15.41544628 MVR - -
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 15.39906682 MVR -0.01637946 MVR -0.10625356 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 15.39551067 MVR -0.00355615 MVR -0.02309327 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 15.39456264 MVR -0.00094803 MVR -0.00615783 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 15.40309910 MVR +0.00853646 MVR +0.05545116 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 15.40381090 MVR +0.00071180 MVR +0.00462114 %
Februar 17, 2024 сабота 1 USD = 15.40381090 MVR - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.08241.26760.74140.00670.0649
EUR0.923911.17110.68500.00610.0600
GBP0.78890.853910.58490.00520.0512
CAD1.34881.45991.709810.00900.0876
JPY150.3615162.7500190.6036111.477619.7615
MVR15.403516.672619.526011.42010.10241

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Maldivian Rufiyaa (MVR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MVR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Maldivian Rufiyaa е валута во Малдиви. Симболот за USD е $. Симболот за MVR е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 23, 2024. Девизниот курс за Maldivian Rufiyaa беше последен пат ажуриран на Februar 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MVR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Maldivian Rufiyaa = 15,40.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.