Saturday 13 July 2024

1 USD до DZD - САД долар до Алжирски динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Алжирски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Алжирски динар или Алжирски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Алжирски динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Алжирски динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

134,40 Алжирски динар

1 USD = 134,40 DZD

1 DZD = 0,00744 USD

САД долар до Алжирски динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 12 јули 2024 21:00:13 CEST

САД долар курсот до Алжирски динар = 134,40

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Алжирски динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Алжирски динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Алжирски динар (DZD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до DZD (Алжирски динар) ✅ USD до DZD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Алжирски динар (DZD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Алжирски динар ( DZD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Алжирски динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до DZD Промени Промени %
Juli 12, 2024 петок 1 USD = 134.17415806 DZD - -
Juli 11, 2024 четврток 1 USD = 134.17415806 DZD - -
Juli 10, 2024 среда 1 USD = 134.39053891 DZD +0.21638085 DZD +0.16126865 %
Juli 9, 2024 вторник 1 USD = 134.51708367 DZD +0.12654476 DZD +0.09416196 %
Juli 8, 2024 понеделник 1 USD = 134.19216318 DZD -0.32492049 DZD -0.24154589 %
Juli 7, 2024 недела 1 USD = 134.06622872 DZD -0.12593446 DZD -0.09384636 %
Juli 6, 2024 сабота 1 USD = 133.99437224 DZD -0.07185648 DZD -0.05359775 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYDZD
USD11.09211.29790.73380.00630.0075
EUR0.915711.18850.67200.00580.0068
GBP0.77050.841410.56540.00490.0057
CAD1.36271.48821.768710.00860.0102
JPY157.8450172.3756204.8672115.832111.1762
DZD134.2030146.5572174.182198.48280.85021

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Алжирски динар (DZD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до DZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Алжирски динар е валута во Алжир. Симболот за USD е $. Симболот за DZD е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 13, 2024. Девизниот курс за Алжирски динар беше последен пат ажуриран на Juli 13, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија DZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Алжирски динар = 134,40.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.