Tuesday 16 April 2024

1 USD до BHD - САД долар до Бахреин динарот валута конвертор

Нашиот САД долар до Бахреин динарот конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бахреин динарот или Бахреин динарот за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бахреин динарот калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бахреин динарот?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,377 Бахреин динарот

1 USD = 0,377 BHD

1 BHD = 2,65 USD

САД долар до Бахреин динарот conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Бахреин динарот = 0,377

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бахреин динарот

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бахреин динарот со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Бахреин динарот (BHD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BHD (Бахреин динарот) ✅ USD до BHD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бахреин динарот (BHD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бахреин динарот ( BHD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бахреин динарот во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BHD Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 0.37680750 BHD - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.37685748 BHD +0.00004998 BHD +0.01326538 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 0.37601307 BHD -0.00084441 BHD -0.22406619 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 0.37699501 BHD +0.00098194 BHD +0.26114444 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 0.37689029 BHD -0.00010472 BHD -0.02777681 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 0.37695621 BHD +0.00006592 BHD +0.01749077 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 0.37692567 BHD -0.00003055 BHD -0.00810390 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBHD
USD11.06291.24520.72450.00652.6534
EUR0.940811.17150.68160.00612.4964
GBP0.80310.853610.58180.00522.1309
CAD1.38031.46721.718810.00893.6626
JPY154.5615164.2873192.4609111.97551410.1189
BHD0.37690.40060.46930.27300.00241

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бахреин динарот (BHD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BHD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бахреин динарот е валута во Бахреин. Симболот за USD е $. Симболот за BHD е BD. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Бахреин динарот беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BHD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бахреин динарот = 0,377.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.