Sunday 14 April 2024

1 USD до ZAR - САД долар до Јужноафрикански ранд валута конвертор

Нашиот САД долар до Јужноафрикански ранд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јужноафрикански ранд или Јужноафрикански ранд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јужноафрикански ранд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јужноафрикански ранд?

Amount
From
To

1 САД долар =

18,82 Јужноафрикански ранд

1 USD = 18,82 ZAR

1 ZAR = 0,0531 USD

САД долар до Јужноафрикански ранд conversion - Курсна листа на ажурирани: 13 април 2024 13:20:11 CEST

САД долар курсот до Јужноафрикански ранд = 18,82

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јужноафрикански ранд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јужноафрикански ранд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јужноафрикански ранд (ZAR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ZAR (Јужноафрикански ранд) ✅ USD до ZAR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јужноафрикански ранд (ZAR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јужноафрикански ранд ( ZAR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јужноафрикански ранд во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ZAR Промени Промени %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 18.82034102 ZAR - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 18.71923027 ZAR -0.10111076 ZAR -0.53724191 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 18.79663916 ZAR +0.07740890 ZAR +0.41352606 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 18.56699902 ZAR -0.22964014 ZAR -1.22170854 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 18.52091938 ZAR -0.04607964 ZAR -0.24818032 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 18.61954680 ZAR +0.09862742 ZAR +0.53251904 %
April 7, 2024 недела 1 USD = 18.72974846 ZAR +0.11020166 ZAR +0.59186005 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYZAR
USD11.06711.24570.72590.00650.0531
EUR0.937211.16740.68030.00610.0498
GBP0.80280.856610.58270.00520.0427
CAD1.37761.46991.716010.00900.0732
JPY153.2750163.5544190.9346111.266418.1441
ZAR18.820320.082523.444413.66210.12281

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јужноафрикански ранд (ZAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ZAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јужноафрикански ранд е валута во Јужна Африка. Симболот за USD е $. Симболот за ZAR е R. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за Јужноафрикански ранд беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јужноафрикански ранд = 18,82.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.