Tuesday 28 May 2024

1 USD до TOP - САД долар до Тонгански Pa'anga валута конвертор

Нашиот САД долар до Тонгански Pa'anga конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Тонгански Pa'anga или Тонгански Pa'anga за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Тонгански Pa'anga калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Тонгански Pa'anga?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,36 Тонгански Pa'anga

1 USD = 2,36 TOP

1 TOP = 0,423 USD

САД долар до Тонгански Pa'anga conversion - Курсна листа на ажурирани: 28 мај 2024 04:05:15 CEST

САД долар курсот до Тонгански Pa'anga = 2,36

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Тонгански Pa'anga

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Тонгански Pa'anga со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Тонгански Pa'anga (TOP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до TOP (Тонгански Pa'anga) ✅ USD до TOP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Тонгански Pa'anga (TOP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Тонгански Pa'anga ( TOP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Тонгански Pa'anga во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до TOP Промени Промени %
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 2.36255260 TOP - -
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 2.36479296 TOP +0.00224037 TOP +0.09482820 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 2.36480415 TOP +0.00001118 TOP +0.00047296 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 2.36480415 TOP - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 2.36535232 TOP +0.00054817 TOP +0.02318045 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 2.36205035 TOP -0.00330197 TOP -0.13959718 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 2.35974836 TOP -0.00230200 TOP -0.09745761 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTOP
USD11.08551.26640.73140.00640.4229
EUR0.921311.16670.67380.00590.3896
GBP0.78960.857110.57760.00500.3339
CAD1.36721.48401.731410.00870.5781
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045166.3713
TOP2.36482.56702.99491.72970.01511

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Тонгански Pa'anga (TOP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TOP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Тонгански Pa'anga е валута во Тонга. Симболот за USD е $. Симболот за TOP е T$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 28, 2024. Девизниот курс за Тонгански Pa'anga беше последен пат ажуриран на Mai 28, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TOP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Тонгански Pa'anga = 2,36.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.