Tuesday 23 April 2024

1 USD до BOB - САД долар до Боливиски боливиски валута конвертор

Нашиот САД долар до Боливиски боливиски конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боливиски боливиски или Боливиски боливиски за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боливиски боливиски калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Боливиски боливиски?

Amount
From
To

1 САД долар =

6,94 Боливиски боливиски

1 USD = 6,94 BOB

1 BOB = 0,144 USD

САД долар до Боливиски боливиски conversion - Курсна листа на ажурирани: 22 април 2024 21:45:11 CEST

САД долар курсот до Боливиски боливиски = 6,94

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Боливиски боливиски

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боливиски боливиски со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Боливиски боливиски (BOB) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BOB (Боливиски боливиски) ✅ USD до BOB Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Боливиски боливиски (BOB) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Боливиски боливиски ( BOB )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Боливиски боливиски во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BOB Промени Промени %
April 22, 2024 понеделник 1 USD = 6.940783 BOB - -
April 21, 2024 недела 1 USD = 6.909704 BOB -0.031079 BOB -0.447774 %
April 20, 2024 сабота 1 USD = 6.909704 BOB - -
April 19, 2024 петок 1 USD = 6.925281 BOB +0.015577 BOB +0.225437 %
April 18, 2024 четврток 1 USD = 6.934727 BOB +0.009446 BOB +0.136399 %
April 17, 2024 среда 1 USD = 6.919837 BOB -0.014890 BOB -0.214716 %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 6.931452 BOB +0.011615 BOB +0.167851 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBOB
USD11.06561.23530.73000.00650.1441
EUR0.938411.15920.68500.00610.1352
GBP0.80950.862710.59100.00520.1166
CAD1.36991.45981.692210.00890.1974
JPY154.7530164.9080191.1616112.9679122.2962
BOB6.94087.39628.57375.06670.04491

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боливиски боливиски (BOB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BOB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боливиски боливиски е валута во Боливија. Симболот за USD е $. Симболот за BOB е $b. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 23, 2024. Девизниот курс за Боливиски боливиски беше последен пат ажуриран на April 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BOB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боливиски боливиски = 6,94.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.