Sunday 21 July 2024

1 USD до IQD - САД долар до Ирачки динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Ирачки динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Ирачки динар или Ирачки динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Ирачки динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Ирачки динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1.309,09 Ирачки динар

1 USD = 1.309,09 IQD

1 IQD = 0,000764 USD

САД долар до Ирачки динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јули 2024 21:45:10 CEST

САД долар курсот до Ирачки динар = 1.309,09

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Ирачки динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Ирачки динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Ирачки динар (IQD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до IQD (Ирачки динар) ✅ USD до IQD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Ирачки динар (IQD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Ирачки динар ( IQD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Ирачки динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до IQD Промени Промени %
Juli 21, 2024 недела 1 USD = 1,308.90052356 IQD - -
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 1,310.61598952 IQD +1.71546595 IQD +0.13106160 %
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 1,314.06044678 IQD +3.44445727 IQD +0.26281209 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 1,308.90052356 IQD -5.15992322 IQD -0.39267016 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 1,310.61598952 IQD +1.71546595 IQD +0.13106160 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 1,312.33595801 IQD +1.71996849 IQD +0.13123360 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 1,310.61598952 IQD -1.71996849 IQD -0.13106160 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYIQD
USD11.08931.29170.72610.00630.0008
EUR0.918111.18590.66660.00580.0007
GBP0.77410.843210.56210.00490.0006
CAD1.37721.50011.778910.00870.0011
JPY157.4850171.5430203.4312114.355810.1203
IQD1,309.09421,425.95091,691.0216950.58228.31251

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Ирачки динар (IQD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до IQD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Ирачки динар е валута во Ирак. Симболот за USD е $. Симболот за IQD е د.ع. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 21, 2024. Девизниот курс за Ирачки динар беше последен пат ажуриран на Juli 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија IQD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Ирачки динар = 1.309,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.