Friday 21 June 2024

1 USD до HUF - САД долар до Унгарски форинт валута конвертор

Нашиот САД долар до Унгарски форинт конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Унгарски форинт или Унгарски форинт за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Унгарски форинт калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Унгарски форинт?

Amount
From
To

1 САД долар =

371,89 Унгарски форинт

1 USD = 371,89 HUF

1 HUF = 0,00269 USD

САД долар до Унгарски форинт conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јуни 2024 11:40:16 CEST

САД долар курсот до Унгарски форинт = 371,89

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Унгарски форинт

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Унгарски форинт со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Унгарски форинт (HUF) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до HUF (Унгарски форинт) ✅ USD до HUF Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Унгарски форинт (HUF) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Унгарски форинт ( HUF )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Унгарски форинт во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до HUF Промени Промени %
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 371.88545928 HUF - -
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 370.09622502 HUF -1.78923426 HUF -0.48112509 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 368.05299963 HUF -2.04322539 HUF -0.55207950 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 369.27621861 HUF +1.22321898 HUF +0.33234860 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 369.54915004 HUF +0.27293143 HUF +0.07390983 %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 372.02380952 HUF +2.47465949 HUF +0.66964286 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 372.02380952 HUF - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYHUF
USD11.07161.26530.73090.00630.0027
EUR0.933211.18070.68210.00590.0025
GBP0.79030.846910.57770.00500.0021
CAD1.36811.46611.731110.00860.0037
JPY158.9045170.2883201.0635116.146810.4276
HUF371.6303398.2535470.2276271.63272.33871

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Унгарски форинт (HUF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до HUF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Унгарски форинт е валута во Унгарија. Симболот за USD е $. Симболот за HUF е Ft. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 21, 2024. Девизниот курс за Унгарски форинт беше последен пат ажуриран на Juni 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HUF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Унгарски форинт = 371,89.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.