Monday 15 April 2024

1 USD до TRY - САД долар до Turkish Lira валута конвертор

Нашиот САД долар до Turkish Lira конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Turkish Lira или Turkish Lira за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Turkish Lira калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Turkish Lira?

Amount
From
To

1 САД долар =

32,40 Turkish Lira

1 USD = 32,40 TRY

1 TRY = 0,0309 USD

САД долар до Turkish Lira conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:15 CEST

САД долар курсот до Turkish Lira = 32,40

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Turkish Lira

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Turkish Lira со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Turkish Lira (TRY) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до TRY (Turkish Lira) ✅ USD до TRY Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Turkish Lira (TRY) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Turkish Lira ( TRY )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Turkish Lira во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до TRY Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 32.28514238 TRY - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 32.36245955 TRY +0.07731717 TRY +0.23948220 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 32.36245955 TRY - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 32.33525189 TRY -0.02720766 TRY -0.08407165 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 32.29869836 TRY -0.03655353 TRY -0.11304544 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 32.24454261 TRY -0.05415575 TRY -0.16767162 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 32.21960885 TRY -0.02493376 TRY -0.07732706 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTRY
USD11.06521.24850.72680.00650.0309
EUR0.938811.17210.68230.00610.0290
GBP0.80090.853210.58210.00520.0247
CAD1.37581.46561.717810.00890.0425
JPY153.8750163.9095192.1175111.841214.7481
TRY32.407734.521140.462023.55500.21061

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Turkish Lira (TRY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TRY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Turkish Lira е валута во Турција. Симболот за USD е $. Симболот за TRY е ₺. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Turkish Lira беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TRY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Turkish Lira = 32,40.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.