Thursday 18 July 2024

1 USD до ILS - САД долар до Израелскиот Нов Шекел валута конвертор

Нашиот САД долар до Израелскиот Нов Шекел конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Израелскиот Нов Шекел или Израелскиот Нов Шекел за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Израелскиот Нов Шекел калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Израелскиот Нов Шекел?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,64 Израелскиот Нов Шекел

1 USD = 3,64 ILS

1 ILS = 0,275 USD

САД долар до Израелскиот Нов Шекел conversion - Курсна листа на ажурирани: 18 јули 2024 07:15:10 CEST

САД долар курсот до Израелскиот Нов Шекел = 3,64

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Израелскиот Нов Шекел

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Израелскиот Нов Шекел со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Израелскиот Нов Шекел (ILS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ILS (Израелскиот Нов Шекел) ✅ USD до ILS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Израелскиот Нов Шекел (ILS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Израелскиот Нов Шекел ( ILS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Израелскиот Нов Шекел во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ILS Промени Промени %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 3.63822906 ILS - -
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 3.62202044 ILS -0.01620862 ILS -0.44550851 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 3.61742150 ILS -0.00459893 ILS -0.12697149 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 3.61252100 ILS -0.00490050 ILS -0.13546954 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 3.61347392 ILS +0.00095292 ILS +0.02637836 %
Juli 13, 2024 сабота 1 USD = 3.61347392 ILS - -
Juli 12, 2024 петок 1 USD = 3.64053370 ILS +0.02705978 ILS +0.74885778 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYILS
USD11.09311.29730.73120.00640.2746
EUR0.914811.18680.66890.00580.2512
GBP0.77080.842610.56370.00490.2116
CAD1.36761.49491.774110.00870.3755
JPY156.9780171.5972203.6494114.7878143.0995
ILS3.64223.98144.72512.66330.02321

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Израелскиот Нов Шекел (ILS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ILS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Израелскиот Нов Шекел е валута во Израел, Палестина. Симболот за USD е $. Симболот за ILS е ₪. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 18, 2024. Девизниот курс за Израелскиот Нов Шекел беше последен пат ажуриран на Juli 18, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ILS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Израелскиот Нов Шекел = 3,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.