Saturday 20 July 2024

1 USD до OMR - САД долар до Оман Риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Оман Риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Оман Риал или Оман Риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Оман Риал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Оман Риал?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,385 Оман Риал

1 USD = 0,385 OMR

1 OMR = 2,60 USD

САД долар до Оман Риал conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јули 2024 19:55:10 CEST

САД долар курсот до Оман Риал = 0,385

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Оман Риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Оман Риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Оман Риал (OMR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до OMR (Оман Риал) ✅ USD до OMR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Оман Риал (OMR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Оман Риал ( OMR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Оман Риал во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до OMR Промени Промени %
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 0.38463935 OMR - -
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 0.38496022 OMR +0.00032087 OMR +0.08342088 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 0.38497045 OMR +0.00001023 OMR +0.00265630 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 0.38497104 OMR +0.00000059 OMR +0.00015399 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 0.38495903 OMR -0.00001200 OMR -0.00311817 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.38496111 OMR +0.00000207 OMR +0.00053895 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 0.38459009 OMR -0.00037102 OMR -0.09637828 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYOMR
USD11.08931.29170.72610.00632.5998
EUR0.918111.18580.66660.00582.3868
GBP0.77420.843310.56220.00492.0127
CAD1.37721.50011.778910.00873.5804
JPY157.4850171.5430203.4233114.35581409.4360
OMR0.38460.41900.49680.27930.00241

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до OMR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Оман Риал е валута во оман. Симболот за USD е $. Симболот за OMR е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 20, 2024. Девизниот курс за Оман Риал беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Оман Риал = 0,385.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.