Tuesday 25 June 2024

1 USD до NGN - САД долар до Нигериски Naira валута конвертор

Нашиот САД долар до Нигериски Naira конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нигериски Naira или Нигериски Naira за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нигериски Naira калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Нигериски Naira?

Amount
From
To

1 САД долар =

1.514,89 Нигериски Naira

1 USD = 1.514,89 NGN

1 NGN = 0,000660 USD

САД долар до Нигериски Naira conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 јуни 2024 19:35:12 CEST

САД долар курсот до Нигериски Naira = 1.514,89

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Нигериски Naira

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нигериски Naira со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Нигериски Naira (NGN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до NGN (Нигериски Naira) ✅ USD до NGN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Нигериски Naira (NGN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Нигериски Naira ( NGN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Нигериски Naira во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NGN Промени Промени %
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 1,531.39356815 NGN - -
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 1,488.09523810 NGN -43.29833005 NGN -2.82738095 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 1,488.09523810 NGN - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 1,499.25037481 NGN +11.15513672 NGN +0.74962519 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 1,490.31296572 NGN -8.93740909 NGN -0.59612519 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 1,510.57401813 NGN +20.26105240 NGN +1.35951662 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 1,490.31296572 NGN -20.26105240 NGN -1.34128167 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNGN
USD11.07391.26900.73310.00630.0007
EUR0.931211.18170.68260.00580.0006
GBP0.78800.846210.57770.00490.0005
CAD1.36411.46491.731110.00860.0009
JPY159.4425171.2208202.3366116.881810.1042
NGN1,530.88961,643.97891,942.73851,122.24209.60151

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NGN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нигериски Naira е валута во Нигерија. Симболот за USD е $. Симболот за NGN е ₦. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 25, 2024. Девизниот курс за Нигериски Naira беше последен пат ажуриран на Juni 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нигериски Naira = 1.514,89.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.