Saturday 25 May 2024

1 USD до GBP - САД долар до Британски фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Британски фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Британски фунта или Британски фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Британски фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Британски фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,785 Британски фунта

1 USD = 0,785 GBP

1 GBP = 1,27 USD

САД долар до Британски фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 мај 2024 16:45:13 CEST

САД долар курсот до Британски фунта = 0,785

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Британски фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Британски фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Британски фунта (GBP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GBP (Британски фунта) ✅ USD до GBP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Британски фунта (GBP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Британски фунта ( GBP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Британски фунта во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GBP Промени Промени %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 0.78596024 GBP - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 0.78501008 GBP -0.00095016 GBP -0.12089155 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 0.78480985 GBP -0.00020023 GBP -0.02550632 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 0.78682973 GBP +0.00201988 GBP +0.25737200 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 0.78744002 GBP +0.00061029 GBP +0.07756284 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 0.78960875 GBP +0.00216873 GBP +0.27541553 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 0.78709170 GBP -0.00251705 GBP -0.31877214 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.08551.27420.73110.0064
EUR0.921311.17390.67360.0059
GBP0.78480.851910.57380.0050
CAD1.36781.48471.742810.0087
JPY156.9650170.3827200.0049114.76151

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GBP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. Симболот за USD е $. Симболот за GBP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 25, 2024. Девизниот курс за Британски фунта беше последен пат ажуриран на Mai 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Британски фунта = 0,785.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.