Tuesday 23 April 2024

1 USD në GBP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Sterling Pound Britanik?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,812 Sterling Pound Britanik

1 USD = 0,812 GBP

1 GBP = 1,23 USD

Shtetet e Bashkuara DollarSterling Pound Britanik conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 22 prill 2024 në 2:05:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Sterling Pound Britanik = 0,812

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Sterling Pound Britanik (GBP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GBP (Sterling Pound Britanik) ✅ USD to GBP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Sterling Pound Britanik (GBP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Sterling Pound Britanik ( GBP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Sterling Pound Britanik në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GBP Ndryshimet Ndryshimet %
April 22, 2024 e hënë 1 USD = 0.81164022 GBP - -
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 0.80847279 GBP -0.00316742 GBP -0.39024982 %
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 0.80847279 GBP - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 0.80391022 GBP -0.00456258 GBP -0.56434497 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 0.80144003 GBP -0.00247019 GBP -0.30727211 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.80250961 GBP +0.00106958 GBP +0.13345735 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 0.80357946 GBP +0.00106986 GBP +0.13331383 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.06521.23510.73000.0065
EUR0.938811.15950.68530.0061
GBP0.80960.862410.59100.0052
CAD1.36991.45921.692010.0089
JPY154.7530164.8397191.1368112.96791

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për USD është $. Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në April 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Sterling Pound Britanik = 0,812.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.