Thursday 23 May 2024

1 USD në PLN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Zloty polake konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Zloty polake. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Zloty polake ose Zloty polake për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Zloty polake kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Zloty polake?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,94 Zloty polake

1 USD = 3,94 PLN

1 PLN = 0,254 USD

Shtetet e Bashkuara DollarZloty polake conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 maj 2024 në 9:45:12 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Zloty polake = 3,94

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Zloty polake

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Zloty polake me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Zloty polake (PLN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to PLN (Zloty polake) ✅ USD to PLN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Zloty polake (PLN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Zloty polake ( PLN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Zloty polake në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në PLN Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 3.94268907 PLN - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.91585608 PLN -0.02683299 PLN -0.68057579 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 3.91507421 PLN -0.00078187 PLN -0.01996688 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 3.91622413 PLN +0.00114992 PLN +0.02937168 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 3.91811147 PLN +0.00188734 PLN +0.04819277 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 3.92052315 PLN +0.00241168 PLN +0.06155221 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 3.92266082 PLN +0.00213766 PLN +0.05452499 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYPLN
USD11.08301.27250.73100.00640.2542
EUR0.923311.17490.67490.00590.2347
GBP0.78590.851110.57450.00500.1997
CAD1.36801.48161.740810.00870.3477
JPY156.6660169.6768199.3587114.5232139.8205
PLN3.93434.26105.00642.87600.02511

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Zloty polake (PLN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to PLN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Zloty polake është monedha në Poloni. Simbol për USD është $. Simbol për PLN është zł. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Zloty polake është përditësuar të fundit në Mai 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PLN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Zloty polake = 3,94.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.