Thursday 20 June 2024

1 USD në XPF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc CFP. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc CFP ose Franc CFP për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc CFP kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

110,98 Franc CFP

1 USD = 110,98 XPF

1 XPF = 0,00901 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc CFP conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 19 qershor 2024 në 7:10:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc CFP = 110,98

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc CFP

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc CFP me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc CFP (XPF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to XPF (Franc CFP) ✅ USD to XPF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc CFP (XPF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc CFP ( XPF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në XPF Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 110.95084877 XPF - -
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 111.28421990 XPF +0.33337112 XPF +0.30046739 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 111.33377867 XPF +0.04955877 XPF +0.04453351 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 111.20996441 XPF -0.12381426 XPF -0.11120996 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 111.20996441 XPF - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 111.45786893 XPF +0.24790451 XPF +0.22291574 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 110.47282369 XPF -0.98504524 XPF -0.88378259 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXPF
USD11.07451.27150.72950.00630.0090
EUR0.930711.18340.67890.00590.0084
GBP0.78650.845010.57370.00500.0071
CAD1.37081.47291.743010.00870.0124
JPY158.0825169.8588201.0051115.320111.4244
XPF110.9788119.2461141.111880.95820.70201

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc CFP (XPF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XPF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc CFP është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për XPF është F. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc CFP është përditësuar të fundit në Juni 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XPF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP = 110,98.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.