Monday 24 June 2024

1 USD në ZMW - Shtetet e Bashkuara Dollar në Zambian Kwacha konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Zambian Kwacha. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Zambian Kwacha ose Zambian Kwacha për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Zambian Kwacha kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Zambian Kwacha?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

25,48 Zambian Kwacha

1 USD = 25,48 ZMW

1 ZMW = 0,0393 USD

Shtetet e Bashkuara DollarZambian Kwacha conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 qershor 2024 në 7:35:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Zambian Kwacha = 25,48

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Zambian Kwacha

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Zambian Kwacha me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Zambian Kwacha (ZMW) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to ZMW (Zambian Kwacha) ✅ USD to ZMW Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Zambian Kwacha (ZMW) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Zambian Kwacha ( ZMW )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Zambian Kwacha në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në ZMW Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 24, 2024 e hënë 1 USD = 25.47575981 ZMW - -
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 25.42135903 ZMW -0.05440079 ZMW -0.21353942 %
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 25.42135903 ZMW - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 25.52713534 ZMW +0.10577632 ZMW +0.41609231 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 25.53430534 ZMW +0.00716999 ZMW +0.02808774 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 25.77651759 ZMW +0.24221225 ZMW +0.94857585 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 25.76190844 ZMW -0.01460915 ZMW -0.05667620 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYZMW
USD11.07231.26810.73130.00630.0393
EUR0.932611.18260.68200.00580.0366
GBP0.78860.845610.57660.00490.0310
CAD1.36751.46641.734210.00860.0537
JPY159.7105171.2548202.5344116.789716.2691
ZMW25.475827.317232.306718.62940.15951

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Zambian Kwacha (ZMW)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ZMW kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Zambian Kwacha është monedha në Zambia. Simbol për USD është $. Simbol për ZMW është ZK. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Zambian Kwacha është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ZMW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Zambian Kwacha = 25,48.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.