Wednesday 26 June 2024

1 USD në DJF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc Djibutian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc Djibutian ose Franc Djibutian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc Djibutian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

177,72 Franc Djibutian

1 USD = 177,72 DJF

1 DJF = 0,00563 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc Djibutian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 25 qershor 2024 në 7:40:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc Djibutian = 177,72

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc Djibutian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc Djibutian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc Djibutian (DJF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to DJF (Franc Djibutian) ✅ USD to DJF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc Djibutian (DJF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc Djibutian ( DJF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në DJF Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 25, 2024 e marte 1 USD = 177.96760990 DJF - -
Juni 24, 2024 e hënë 1 USD = 177.87264319 DJF -0.09496671 DJF -0.05336179 %
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 177.68301350 DJF -0.18962968 DJF -0.10660981 %
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 177.68301350 DJF - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 178.41213202 DJF +0.72911852 DJF +0.41034790 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 178.12611329 DJF -0.28601874 DJF -0.16031350 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 177.74617846 DJF -0.37993483 DJF -0.21329541 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYDJF
USD11.07131.26870.73210.00630.0056
EUR0.933411.18420.68330.00580.0052
GBP0.78820.844410.57700.00490.0044
CAD1.36601.46341.733010.00860.0077
JPY159.6635171.0485202.5621116.883510.8963
DJF178.1396190.8420226.0024130.40921.11571

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc Djibutian (DJF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to DJF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc Djibutian është monedha në Djibouti. Simbol për USD është $. Simbol për DJF është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 26, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc Djibutian është përditësuar të fundit në Juni 26, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DJF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian = 177,72.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.