Saturday 20 July 2024

1 USD në XAU - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ari (ons troy) konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ari (ons troy). Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ari (ons troy) ose Ari (ons troy) për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ari (ons troy) kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ari (ons troy)?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,000417 Ari (ons troy)

1 USD = 0,000417 XAU

1 XAU = 2.398,76 USD

Shtetet e Bashkuara DollarAri (ons troy) conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 korrik 2024 në 5:45:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ari (ons troy) = 0,000417

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Ari (ons troy)

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ari (ons troy) me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Ari (ons troy) (XAU) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to XAU (Ari (ons troy)) ✅ USD to XAU Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Ari (ons troy) (XAU) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Ari (ons troy) ( XAU )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Ari (ons troy) në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në XAU Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 0.00041688 XAU - -
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 0.00041565 XAU -0.00000123 XAU -0.29449112 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 0.00040571 XAU -0.00000994 XAU -2.39207564 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.00040582 XAU +0.00000011 XAU +0.02719007 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 0.00040635 XAU +0.00000053 XAU +0.13003188 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.00041096 XAU +0.00000461 XAU +1.13424580 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.00041475 XAU +0.00000379 XAU +0.92135605 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXAU
USD11.08931.29170.72610.00632,398.0815
EUR0.918111.18580.66660.00582,201.5588
GBP0.77420.843310.56220.00491,856.5324
CAD1.37721.50011.778910.00873,302.5180
JPY157.4850171.5430203.4233114.35581377,661.9664
XAU0.00040.00050.00050.00030.00001

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ari (ons troy) (XAU)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XAU kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ari (ons troy) është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për XAU është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Ari (ons troy) është përditësuar të fundit në Juli 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XAU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ari (ons troy) = 0,000417.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.