Tuesday 23 April 2024

1 USD në MAD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham maroken konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dirham maroken. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dirham maroken ose Dirham maroken për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dirham maroken kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham maroken?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

10,13 Dirham maroken

1 USD = 10,13 MAD

1 MAD = 0,0987 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDirham maroken conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 prill 2024 në 9:35:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dirham maroken = 10,13

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dirham maroken

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dirham maroken me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dirham maroken (MAD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MAD (Dirham maroken) ✅ USD to MAD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dirham maroken (MAD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dirham maroken ( MAD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham maroken në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MAD Ndryshimet Ndryshimet %
April 23, 2024 e marte 1 USD = 10.13294423 MAD - -
April 22, 2024 e hënë 1 USD = 10.12422423 MAD -0.00872000 MAD -0.08605591 %
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 10.10846382 MAD -0.01576041 MAD -0.15567034 %
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 10.10846382 MAD - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 10.16735466 MAD +0.05889084 MAD +0.58258942 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 10.12094530 MAD -0.04640936 MAD -0.45645463 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 10.17501018 MAD +0.05406488 MAD +0.53418803 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMAD
USD11.06521.23530.73000.00650.0987
EUR0.938811.15970.68530.00610.0926
GBP0.80950.862310.59100.00520.0799
CAD1.36991.45921.692210.00890.1352
JPY154.7530164.8397191.1616112.9679115.2723
MAD10.132910.793312.51697.39690.06551

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dirham maroken (MAD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MAD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dirham maroken është monedha në Marok. Simbol për USD është $. Simbol për MAD është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dirham maroken është përditësuar të fundit në April 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham maroken = 10,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.