Monday 15 April 2024

1 USD në SVC - Shtetet e Bashkuara Dollar në Salvadoran Colón konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Salvadoran Colón. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Salvadoran Colón ose Salvadoran Colón për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Salvadoran Colón kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Salvadoran Colón?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

8,75 Salvadoran Colón

1 USD = 8,75 SVC

1 SVC = 0,114 USD

Shtetet e Bashkuara DollarSalvadoran Colón conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 prill 2024 në 1:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Salvadoran Colón = 8,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Salvadoran Colón

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Salvadoran Colón me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Salvadoran Colón (SVC) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SVC (Salvadoran Colón) ✅ USD to SVC Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Salvadoran Colón (SVC) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Salvadoran Colón ( SVC )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Salvadoran Colón në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SVC Ndryshimet Ndryshimet %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 8.746131 SVC - -
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 8.728976 SVC -0.017155 SVC -0.196144 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 8.745365 SVC +0.016389 SVC +0.187754 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 8.753333 SVC +0.007968 SVC +0.091111 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 8.8488 SVC +0.0955 SVC +1.0906 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 8.758116 SVC -0.090684 SVC -1.024817 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 8.728405 SVC -0.029711 SVC -0.339240 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSVC
USD11.06551.24640.72770.00650.1143
EUR0.938611.16980.68300.00610.1073
GBP0.80230.854810.58390.00520.0917
CAD1.37411.46411.712710.00890.1571
JPY154.2606164.3597192.2754112.2626117.6376
SVC8.74619.318710.90156.36500.05671

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Salvadoran Colón (SVC)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SVC kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Salvadoran Colón është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për SVC është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Salvadoran Colón është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SVC faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Salvadoran Colón = 8,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.