Saturday 13 July 2024

1 USD në NZD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zelanda e Re konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Zelanda e Re. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 13.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Zelanda e Re ose Dollar Zelanda e Re për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Zelanda e Re kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zelanda e Re?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,63 Dollar Zelanda e Re

1 USD = 1,63 NZD

1 NZD = 0,612 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar Zelanda e Re conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 12 korrik 2024 në 9:00:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Zelanda e Re = 1,63

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar Zelanda e Re

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Zelanda e Re me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar Zelanda e Re (NZD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to NZD (Dollar Zelanda e Re) ✅ USD to NZD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar Zelanda e Re (NZD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar Zelanda e Re ( NZD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zelanda e Re në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në NZD Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 12, 2024 e premte 1 USD = 1.63397625 NZD - -
Juli 11, 2024 e enjte 1 USD = 1.64086946 NZD +0.00689322 NZD +0.42186754 %
Juli 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.64505070 NZD +0.00418124 NZD +0.25481835 %
Juli 9, 2024 e marte 1 USD = 1.63298632 NZD -0.01206438 NZD -0.73337416 %
Juli 8, 2024 e hënë 1 USD = 1.63050479 NZD -0.00248154 NZD -0.15196305 %
Juli 7, 2024 të dielën 1 USD = 1.62985902 NZD -0.00064577 NZD -0.03960557 %
Juli 6, 2024 e shtune 1 USD = 1.62946065 NZD -0.00039837 NZD -0.02444191 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.09011.29790.73380.00630.6121
EUR0.917311.19060.67320.00580.5615
GBP0.77050.839910.56540.00490.4716
CAD1.36271.48551.768710.00860.8341
JPY157.8450172.0719204.8672115.8321196.6169
NZD1.63371.78102.12041.19890.01041

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Zelanda e Re (NZD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to NZD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Zelanda e Re është monedha në Zelanda e Re. Simbol për USD është $. Simbol për NZD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 13, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Zelanda e Re është përditësuar të fundit në Juli 13, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zelanda e Re = 1,63.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.