Thursday 18 July 2024

1 USD në MUR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Mauritian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Mauritian ose Rupee Mauritian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Mauritian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

46,50 Rupee Mauritian

1 USD = 46,50 MUR

1 MUR = 0,0215 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupee Mauritian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 18 korrik 2024 në 2:55:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Mauritian = 46,50

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupee Mauritian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Mauritian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupee Mauritian (MUR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MUR (Rupee Mauritian) ✅ USD to MUR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupee Mauritian (MUR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupee Mauritian ( MUR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MUR Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 46.49865154 MUR - -
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 46.57011130 MUR +0.07145976 MUR +0.15368137 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 46.59832246 MUR +0.02821116 MUR +0.06057782 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 46.59615116 MUR -0.00217130 MUR -0.00465962 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 46.68098217 MUR +0.08483101 MUR +0.18205583 %
Juli 13, 2024 e shtune 1 USD = 46.68098217 MUR - -
Juli 12, 2024 e premte 1 USD = 46.68098217 MUR - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMUR
USD11.09311.29730.73120.00640.0215
EUR0.914811.18680.66890.00580.0197
GBP0.77080.842610.56370.00490.0166
CAD1.36761.49491.774110.00870.0294
JPY156.9780171.5972203.6494114.787813.3764
MUR46.492250.821960.314833.99670.29621

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Mauritian (MUR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MUR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Mauritian është monedha në Mauritius. Simbol për USD është $. Simbol për MUR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 18, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Mauritian është përditësuar të fundit në Juli 18, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian = 46,50.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.