Friday 19 April 2024

1 USD në KZT - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kazakhstani Tenge. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kazakhstani Tenge ose Kazakhstani Tenge për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kazakhstani Tenge kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

447,23 Kazakhstani Tenge

1 USD = 447,23 KZT

1 KZT = 0,00224 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKazakhstani Tenge conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 19 prill 2024 në 2:45:12 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kazakhstani Tenge = 447,23

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kazakhstani Tenge

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kazakhstani Tenge me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kazakhstani Tenge (KZT) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KZT (Kazakhstani Tenge) ✅ USD to KZT Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kazakhstani Tenge (KZT) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kazakhstani Tenge ( KZT )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KZT Ndryshimet Ndryshimet %
April 19, 2024 e premte 1 USD = 447.22719141 KZT - -
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 447.82803403 KZT +0.60084262 KZT +0.13434841 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 448.63167340 KZT +0.80363936 KZT +0.17945267 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 448.22949350 KZT -0.40217990 KZT -0.08964590 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 448.02867384 KZT -0.20081967 KZT -0.04480287 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 448.02867384 KZT - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 449.03457566 KZT +1.00590183 KZT +0.22451729 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKZT
USD11.06601.24390.72690.00650.0022
EUR0.938111.16690.68190.00610.0021
GBP0.80390.857010.58440.00520.0018
CAD1.37571.46651.711210.00890.0031
JPY154.6070164.8060192.3140112.382610.3458
KZT447.1419476.6387556.1951325.02392.89211

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kazakhstani Tenge (KZT)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KZT kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kazakhstani Tenge është monedha në Kazahstan. Simbol për USD është $. Simbol për KZT është ₸. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 19, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kazakhstani Tenge është përditësuar të fundit në April 19, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KZT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge = 447,23.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.