Wednesday 17 April 2024

1 USD në THB - Shtetet e Bashkuara Dollar në Thai Baht konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Thai Baht. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Thai Baht ose Thai Baht për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Thai Baht kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Thai Baht?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

36,84 Thai Baht

1 USD = 36,84 THB

1 THB = 0,0271 USD

Shtetet e Bashkuara DollarThai Baht conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 9:55:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Thai Baht = 36,84

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Thai Baht

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Thai Baht me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Thai Baht (THB) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to THB (Thai Baht) ✅ USD to THB Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Thai Baht (THB) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Thai Baht ( THB )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Thai Baht në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në THB Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 36.84055408 THB - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 36.70398238 THB -0.13657170 THB -0.37071022 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 36.73499376 THB +0.03101137 THB +0.08449049 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 36.66092312 THB -0.07407063 THB -0.20163508 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 36.66092312 THB - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 36.47904279 THB -0.18188033 THB -0.49611498 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 36.59518407 THB +0.11614128 THB +0.31837810 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTHB
USD11.06191.24300.72320.00650.0272
EUR0.941711.17060.68100.00610.0256
GBP0.80450.854310.58180.00520.0219
CAD1.38281.46831.718810.00890.0376
JPY154.6495164.2203192.2303111.841614.2055
THB36.773039.048845.709126.59400.23781

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Thai Baht (THB)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to THB kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Thai Baht është monedha në Tajlandë. Simbol për USD është $. Simbol për THB është ฿. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Thai Baht është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. THB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Thai Baht = 36,84.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.