Thursday 23 May 2024

1 USD në DOP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Dominikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Dominikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Dominikane ose Peso Dominikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Dominikane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Dominikane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

58,78 Peso Dominikane

1 USD = 58,78 DOP

1 DOP = 0,0170 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeso Dominikane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 maj 2024 në 4:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Dominikane = 58,78

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peso Dominikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Dominikane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peso Dominikane (DOP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to DOP (Peso Dominikane) ✅ USD to DOP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peso Dominikane (DOP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peso Dominikane ( DOP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Dominikane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në DOP Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 58.75095470 DOP - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 58.75440658 DOP +0.00345188 DOP +0.00587544 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 58.55486591 DOP -0.19954067 DOP -0.33961822 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 58.38734162 DOP -0.16752429 DOP -0.28609797 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 58.27166249 DOP -0.11567913 DOP -0.19812365 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 58.65102639 DOP +0.37936390 DOP +0.65102639 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 58.60977611 DOP -0.04125028 DOP -0.07033173 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYDOP
USD11.08461.27250.73100.00640.0170
EUR0.922011.17320.67400.00590.0157
GBP0.78590.852410.57450.00500.0134
CAD1.36801.48371.740810.00870.0233
JPY156.6660169.9235199.3587114.523212.6667
DOP58.749463.720974.759042.94590.37501

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Dominikane (DOP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to DOP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Dominikane është monedha në Republika Domenikane. Simbol për USD është $. Simbol për DOP është RD$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Dominikane është përditësuar të fundit në Mai 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DOP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Dominikane = 58,78.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.