Saturday 25 May 2024

1 USD në AUD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,51 Australian Dollar

1 USD = 1,51 AUD

1 AUD = 0,662 USD

Shtetet e Bashkuara DollarAustralian Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 maj 2024 në 4:45:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Australian Dollar = 1,51

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Australian Dollar (AUD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AUD (Australian Dollar) ✅ USD to AUD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Australian Dollar (AUD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Australian Dollar ( AUD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AUD Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 1.50900119 AUD - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 1.50774983 AUD -0.00125136 AUD -0.08292624 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.50514912 AUD -0.00260072 AUD -0.17249009 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 1.49825528 AUD -0.00689383 AUD -0.45801664 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 1.49762252 AUD -0.00063276 AUD -0.04223296 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 1.49164678 AUD -0.00597575 AUD -0.39901551 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 1.49164678 AUD - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.08551.27420.73110.00640.6625
EUR0.921311.17390.67360.00590.6103
GBP0.78480.851910.57380.00500.5199
CAD1.36781.48471.742810.00870.9061
JPY156.9650170.3827200.0049114.76151103.9893
AUD1.50941.63851.92331.10360.00961

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për USD është $. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Mai 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar = 1,51.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.