Wednesday 17 April 2024

1 USD në PKR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupia pakistaneze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupia pakistaneze ose Rupia pakistaneze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupia pakistaneze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

278,16 Rupia pakistaneze

1 USD = 278,16 PKR

1 PKR = 0,00360 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupia pakistaneze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 1:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupia pakistaneze = 278,16

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupia pakistaneze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupia pakistaneze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupia pakistaneze (PKR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to PKR (Rupia pakistaneze) ✅ USD to PKR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupia pakistaneze (PKR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupia pakistaneze ( PKR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në PKR Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 278.39643653 PKR - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 279.25160570 PKR +0.85516917 PKR +0.30717677 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 277.85495971 PKR -1.39664599 PKR -0.50013893 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 277.31558514 PKR -0.53937458 PKR -0.19412091 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 277.93218455 PKR +0.61659941 PKR +0.22234575 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 278.08676307 PKR +0.15457852 PKR +0.05561735 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 281.05677347 PKR +2.97001040 PKR +1.06801574 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYPKR
USD11.06411.24420.72430.00650.0036
EUR0.939811.16930.68060.00610.0034
GBP0.80370.855210.58210.00520.0029
CAD1.38071.46921.717910.00890.0050
JPY154.6145164.5264192.3760111.981510.5559
PKR278.1554295.9871346.0892201.45751.79901

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupia pakistaneze (PKR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to PKR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupia pakistaneze është monedha në Pakistan. Simbol për USD është $. Simbol për PKR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupia pakistaneze është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze = 278,16.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.