Saturday 25 May 2024

1 USD në UAH - Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

40,16 Hryvnia ukrainase

1 USD = 40,16 UAH

1 UAH = 0,0249 USD

Shtetet e Bashkuara DollarHryvnia ukrainase conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 maj 2024 në 4:45:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Hryvnia ukrainase = 40,16

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Hryvnia ukrainase (UAH) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to UAH (Hryvnia ukrainase) ✅ USD to UAH Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Hryvnia ukrainase (UAH) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Hryvnia ukrainase ( UAH )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në UAH Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 40.07694774 UAH - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 39.83270265 UAH -0.24424509 UAH -0.60944035 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 39.83587619 UAH +0.00317354 UAH +0.00796718 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 39.67781613 UAH -0.15806006 UAH -0.39677816 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 39.32827310 UAH -0.34954304 UAH -0.88095332 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 39.25108922 UAH -0.07718388 UAH -0.19625545 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 39.25108922 UAH - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYUAH
USD11.08551.27420.73110.00640.0249
EUR0.921311.17390.67360.00590.0230
GBP0.78480.851910.57380.00500.0196
CAD1.36781.48471.742810.00870.0341
JPY156.9650170.3827200.0049114.761513.9136
UAH40.108043.536551.105729.32410.25551

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për USD është $. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në Mai 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase = 40,16.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.