Monday 17 June 2024

1 USD në BSD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Bahamian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Bahamian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Bahamian ose Dollar Bahamian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Bahamian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Bahamian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,999 Dollar Bahamian

1 USD = 0,999 BSD

1 BSD = 1,00 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar Bahamian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 qershor 2024 në 4:30:22 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Bahamian = 0,999

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar Bahamian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Bahamian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar Bahamian (BSD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BSD (Dollar Bahamian) ✅ USD to BSD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar Bahamian (BSD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar Bahamian ( BSD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Bahamian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BSD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 0.99948127 BSD - -
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 0.99762167 BSD -0.00185960 BSD -0.18605644 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 0.99979404 BSD +0.00217237 BSD +0.21775514 %
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 1.00536968 BSD +0.00557564 BSD +0.55767856 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 0.99501993 BSD -0.01034975 BSD -1.02944761 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.00046121 BSD +0.00544129 BSD +0.54685210 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 0.99751519 BSD -0.00294602 BSD -0.29446648 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBSD
USD11.07221.26870.72770.00631.0005
EUR0.932611.18330.67870.00590.9331
GBP0.78820.845110.57360.00500.7886
CAD1.37411.47341.743410.00871.3748
JPY157.8115169.2113200.2201114.84681157.8934
BSD0.99951.07171.26810.72740.00631

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Bahamian (BSD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BSD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Bahamian është monedha në Bahamas. Simbol për USD është $. Simbol për BSD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Bahamian është përditësuar të fundit në Juni 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BSD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Bahamian = 0,999.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.