Sunday 16 June 2024

1 USD në CNY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

7,26 Kineze juan

1 USD = 7,26 CNY

1 CNY = 0,138 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKineze juan conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 qershor 2024 në 6:50:14 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kineze juan = 7,26

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kineze juan (CNY) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CNY (Kineze juan) ✅ USD to CNY Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kineze juan (CNY) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kineze juan ( CNY )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CNY Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 7.25531452 CNY - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 7.25252569 CNY -0.00278883 CNY -0.03843839 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 7.23871846 CNY -0.01380723 CNY -0.19037830 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 7.24768980 CNY +0.00897134 CNY +0.12393550 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 7.24779486 CNY +0.00010506 CNY +0.00144956 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 7.24779486 CNY - -
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 7.24779486 CNY - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.07201.26590.72720.00640.1378
EUR0.932911.18090.67840.00590.1286
GBP0.78990.846810.57440.00500.1089
CAD1.37521.47411.740910.00870.1895
JPY157.4050168.7356199.2668114.4639121.6952
CNY7.25537.77769.18485.27600.04611

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për USD është $. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 16, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Juni 16, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan = 7,26.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.