Thursday 18 July 2024

1 USD në NAD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Namibian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Namibian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Namibian ose Dollar Namibian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Namibian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Namibian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

18,24 Dollar Namibian

1 USD = 18,24 NAD

1 NAD = 0,0548 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar Namibian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 18 korrik 2024 në 4:55:09 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Namibian = 18,24

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar Namibian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Namibian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar Namibian (NAD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to NAD (Dollar Namibian) ✅ USD to NAD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar Namibian (NAD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar Namibian ( NAD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Namibian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në NAD Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 18.23686034 NAD - -
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 18.18611672 NAD -0.05074362 NAD -0.27824759 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 18.11266075 NAD -0.07345597 NAD -0.40391233 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 18.18909382 NAD +0.07643307 NAD +0.42198698 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 17.93786324 NAD -0.25123058 NAD -1.38121547 %
Juli 13, 2024 e shtune 1 USD = 17.93786324 NAD - -
Juli 12, 2024 e premte 1 USD = 17.98722907 NAD +0.04936583 NAD +0.27520460 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYNAD
USD11.09311.29730.73120.00640.0548
EUR0.914811.18680.66890.00580.0502
GBP0.77080.842610.56370.00490.0423
CAD1.36761.49491.774110.00870.0750
JPY156.9780171.5972203.6494114.787818.6077
NAD18.236819.935223.658913.33540.11621

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Namibian (NAD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to NAD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Namibian është monedha në Namibia. Simbol për USD është $. Simbol për NAD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 18, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Namibian është përditësuar të fundit në Juli 18, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Namibian = 18,24.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.