Wednesday 29 May 2024

1 USD në RUB - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rubla ruse konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rubla ruse. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rubla ruse ose Rubla ruse për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rubla ruse kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rubla ruse?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

91,63 Rubla ruse

1 USD = 91,63 RUB

1 RUB = 0,0109 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRubla ruse conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 28 maj 2024 në 5:05:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rubla ruse = 91,63

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rubla ruse

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rubla ruse me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rubla ruse (RUB) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to RUB (Rubla ruse) ✅ USD to RUB Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rubla ruse (RUB) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rubla ruse ( RUB )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rubla ruse në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në RUB Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 28, 2024 e marte 1 USD = 91.62543522 RUB - -
Mai 27, 2024 e hënë 1 USD = 91.62543522 RUB - -
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 91.62543522 RUB - -
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 91.62543522 RUB - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 91.62543522 RUB - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 90.19572472 RUB -1.42971050 RUB -1.56038604 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 90.32607714 RUB +0.13035242 RUB +0.14452172 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYRUB
USD11.08551.26640.73140.00640.0109
EUR0.921311.16670.67380.00590.0101
GBP0.78960.857110.57760.00500.0086
CAD1.36721.48401.731410.00870.0149
JPY156.9550170.3718198.7756114.804511.7130
RUB91.625099.4573116.038567.01900.58381

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rubla ruse (RUB)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to RUB kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rubla ruse është monedha në Rusi. Simbol për USD është $. Simbol për RUB është ₽. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 29, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rubla ruse është përditësuar të fundit në Mai 29, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RUB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rubla ruse = 91,63.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.