Thursday 20 June 2024

1 USD në TWD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Re Dollar Tajvani konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Re Dollar Tajvani. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Re Dollar Tajvani ose Re Dollar Tajvani për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Re Dollar Tajvani kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Re Dollar Tajvani?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

32,40 Re Dollar Tajvani

1 USD = 32,40 TWD

1 TWD = 0,0309 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRe Dollar Tajvani conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 19 qershor 2024 në 7:10:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Re Dollar Tajvani = 32,40

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Re Dollar Tajvani

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Re Dollar Tajvani me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Re Dollar Tajvani (TWD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to TWD (Re Dollar Tajvani) ✅ USD to TWD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Re Dollar Tajvani (TWD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Re Dollar Tajvani ( TWD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Re Dollar Tajvani në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në TWD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 32.33943471 TWD - -
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 32.41806334 TWD +0.07862864 TWD +0.24313548 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 32.36455434 TWD -0.05350900 TWD -0.16505923 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 32.34571096 TWD -0.01884338 TWD -0.05822228 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 32.34571096 TWD - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 32.35931787 TWD +0.01360691 TWD +0.04206711 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 32.33002489 TWD -0.02929297 TWD -0.09052407 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTWD
USD11.07501.27210.72950.00630.0309
EUR0.930311.18340.67860.00590.0287
GBP0.78610.845010.57340.00500.0243
CAD1.37081.47361.743810.00870.0423
JPY158.0050169.8495201.0025115.264714.8790
TWD32.384434.812041.197123.62440.20501

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Re Dollar Tajvani (TWD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to TWD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Re Dollar Tajvani është monedha në Taiwan. Simbol për USD është $. Simbol për TWD është NT$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Re Dollar Tajvani është përditësuar të fundit në Juni 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. TWD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Re Dollar Tajvani = 32,40.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.