Saturday 18 May 2024

1 USD në GEL - Shtetet e Bashkuara Dollar në Run Gjeorgjisht konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Run Gjeorgjisht. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Run Gjeorgjisht ose Run Gjeorgjisht për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Run Gjeorgjisht kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Run Gjeorgjisht?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

2,75 Run Gjeorgjisht

1 USD = 2,75 GEL

1 GEL = 0,364 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRun Gjeorgjisht conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 maj 2024 në 4:10:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Run Gjeorgjisht = 2,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Run Gjeorgjisht

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Run Gjeorgjisht me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Run Gjeorgjisht (GEL) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GEL (Run Gjeorgjisht) ✅ USD to GEL Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Run Gjeorgjisht (GEL) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Run Gjeorgjisht ( GEL )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Run Gjeorgjisht në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GEL Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 2.75008594 GEL - -
Mai 16, 2024 e enjte 1 USD = 2.65027735 GEL -0.09980859 GEL -3.62928981 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 1 USD = 2.66975646 GEL +0.01947911 GEL +0.73498395 %
Mai 14, 2024 e marte 1 USD = 2.67504133 GEL +0.00528486 GEL +0.19795306 %
Mai 13, 2024 e hënë 1 USD = 2.67503417 GEL -0.00000716 GEL -0.00026750 %
Mai 12, 2024 të dielën 1 USD = 2.67504133 GEL +0.00000716 GEL +0.00026750 %
Mai 11, 2024 e shtune 1 USD = 2.67504133 GEL - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYGEL
USD11.08941.27050.73430.00640.3636
EUR0.917911.16620.67410.00590.3337
GBP0.78710.857510.57800.00510.2862
CAD1.36181.48351.730110.00870.4951
JPY155.6750169.5984197.7851114.3198156.6011
GEL2.75042.99643.49442.01970.01771

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Run Gjeorgjisht (GEL)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GEL kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Run Gjeorgjisht është monedha në Gjeorgji. Simbol për USD është $. Simbol për GEL është ₾. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 18, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Run Gjeorgjisht është përditësuar të fundit në Mai 18, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GEL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Run Gjeorgjisht = 2,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.