Wednesday 17 April 2024

1 USD në PHP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Filipine konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Filipine. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Filipine ose Peso Filipine për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Filipine kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Filipine?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

56,92 Peso Filipine

1 USD = 56,92 PHP

1 PHP = 0,0176 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeso Filipine conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 16 prill 2024 në 1:35:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Filipine = 56,92

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peso Filipine

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Filipine me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peso Filipine (PHP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to PHP (Peso Filipine) ✅ USD to PHP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peso Filipine (PHP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peso Filipine ( PHP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Filipine në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në PHP Ndryshimet Ndryshimet %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 56.97031846 PHP - -
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 56.81495370 PHP -0.15536477 PHP -0.27271178 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 56.57388549 PHP -0.24106820 PHP -0.42430414 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 56.57388549 PHP - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 56.53870074 PHP -0.03518475 PHP -0.06219257 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 56.49398339 PHP -0.04471735 PHP -0.07909158 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 56.23980654 PHP -0.25417686 PHP -0.44991845 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYPHP
USD11.06191.24300.72320.00650.0175
EUR0.941711.17060.68100.00610.0165
GBP0.80450.854310.58180.00520.0141
CAD1.38281.46831.718810.00890.0242
JPY154.6495164.2203192.2303111.841612.7038
PHP57.197560.737371.096941.36490.36991

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Filipine (PHP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to PHP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Filipine është monedha në Filipinet. Simbol për USD është $. Simbol për PHP është ₱. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Filipine është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PHP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Filipine = 56,92.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.