Wednesday 17 April 2024

1 USD në JPY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Jen japonez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Jen japonez ose Jen japonez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Jen japonez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

154,65 Jen japonez

1 USD = 154,65 JPY

1 JPY = 0,00647 USD

Shtetet e Bashkuara DollarJen japonez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 16 prill 2024 në 1:35:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Jen japonez = 154,65

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Jen japonez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Jen japonez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Jen japonez (JPY) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to JPY (Jen japonez) ✅ USD to JPY Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Jen japonez (JPY) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Jen japonez ( JPY )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në JPY Ndryshimet Ndryshimet %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 154.67904099 JPY - -
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 153.89350569 JPY -0.78553530 JPY -0.50784857 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 153.28019620 JPY -0.61330950 JPY -0.39852851 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 153.28019620 JPY - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 153.28019620 JPY - -
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 153.06903413 JPY -0.21116206 JPY -0.13776213 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 151.83723049 JPY -1.23180365 JPY -0.80473732 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.06191.24280.72320.0065
EUR0.941711.17030.68100.0061
GBP0.80470.854510.58190.0052
CAD1.38281.46831.718410.0089
JPY154.6495164.2203192.1924111.84161

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Jen japonez (JPY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to JPY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Jen japonez është monedha në Japoni. Simbol për USD është $. Simbol për JPY është ¥. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Jen japonez është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. JPY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez = 154,65.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.