Saturday 02 March 2024

1 USD në TZS - Shtetet e Bashkuara Dollar në Tanzanisë konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Tanzanisë. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Tanzanisë ose Tanzanisë për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Tanzanisë kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Tanzanisë?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

2.551,02 Tanzanisë

1 USD = 2.551,02 TZS

1 TZS = 0,000392 USD

Shtetet e Bashkuara DollarTanzanisë conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 1 mars 2024 në 11:35:10 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Tanzanisë = 2.551,02

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Tanzanisë

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Tanzanisë me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Tanzanisë (TZS) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to TZS (Tanzanisë) ✅ USD to TZS Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Tanzanisë (TZS) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Tanzanisë ( TZS )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Tanzanisë në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në TZS Ndryshimet Ndryshimet %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 2,549.999953 TZS - -
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 2,549.999483 TZS -0.000470 TZS -0.000018 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 2,549.999752 TZS +0.000269 TZS +0.000011 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 2,550.000064 TZS +0.000312 TZS +0.000012 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 2,550.000194 TZS +0.000130 TZS +0.000005 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 2,547.778342 TZS -2.221852 TZS -0.087131 %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 2,550.000335 TZS +2.221993 TZS +0.087213 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTZS
USD11.08511.26570.73630.00670.0004
EUR0.921611.16650.67860.00610.0004
GBP0.79010.857310.58170.00530.0003
CAD1.35821.47371.719010.00900.0005
JPY150.0950162.8628189.9752110.514310.0591
TZS2,541.61872,757.82083,216.92531,871.382916.93341

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Tanzanisë (TZS)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to TZS kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Tanzanisë është monedha në Tanzania. Simbol për USD është $. Simbol për TZS është TSh. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 02, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Tanzanisë është përditësuar të fundit në März 02, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. TZS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Tanzanisë = 2.551,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.