Thursday 30 May 2024

1 USD në MVR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rufiyaa Maldiviane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rufiyaa Maldiviane ose Rufiyaa Maldiviane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rufiyaa Maldiviane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

15,46 Rufiyaa Maldiviane

1 USD = 15,46 MVR

1 MVR = 0,0647 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRufiyaa Maldiviane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 29 maj 2024 në 5:10:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rufiyaa Maldiviane = 15,46

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rufiyaa Maldiviane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rufiyaa Maldiviane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rufiyaa Maldiviane (MVR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MVR (Rufiyaa Maldiviane) ✅ USD to MVR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rufiyaa Maldiviane (MVR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rufiyaa Maldiviane ( MVR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MVR Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 29, 2024 e mërkurë 1 USD = 15.46001268 MVR - -
Mai 28, 2024 e marte 1 USD = 15.46001268 MVR - -
Mai 27, 2024 e hënë 1 USD = 15.46025169 MVR +0.00023902 MVR +0.00154603 %
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 15.46049072 MVR +0.00023902 MVR +0.00154605 %
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 15.46049072 MVR - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 15.46025169 MVR -0.00023902 MVR -0.00154603 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 15.45021939 MVR -0.01003230 MVR -0.06489092 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.08551.26640.73140.00640.0647
EUR0.921311.16670.67380.00590.0596
GBP0.78960.857110.57760.00500.0511
CAD1.36721.48401.731410.00870.0884
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045110.1521
MVR15.460416.782019.579811.30850.09851

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rufiyaa Maldiviane (MVR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MVR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rufiyaa Maldiviane është monedha në Maldives. Simbol për USD është $. Simbol për MVR është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 30, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rufiyaa Maldiviane është përditësuar të fundit në Mai 30, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MVR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane = 15,46.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.