Monday 24 June 2024

1 USD në HRK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kuna kroate. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kuna kroate ose Kuna kroate për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kuna kroate kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

7,02 Kuna kroate

1 USD = 7,02 HRK

1 HRK = 0,142 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKuna kroate conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 qershor 2024 në 7:35:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kuna kroate = 7,02

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kuna kroate

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kuna kroate me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kuna kroate (HRK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to HRK (Kuna kroate) ✅ USD to HRK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kuna kroate (HRK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kuna kroate ( HRK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në HRK Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 24, 2024 e hënë 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 7.01843040 HRK - -
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 7.01843040 HRK - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.07231.26810.73130.00630.1425
EUR0.932611.18260.68200.00580.1329
GBP0.78860.845610.57660.00490.1124
CAD1.36751.46641.734210.00860.1948
JPY159.7105171.2548202.5344116.7897122.7558
HRK7.01847.52578.90035.13230.04391

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kuna kroate (HRK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to HRK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kuna kroate është monedha në Kroacia. Simbol për USD është $. Simbol për HRK është kn. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kuna kroate është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HRK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate = 7,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.