USD në HRK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kuna kroate. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kuna kroate ose Kuna kroate për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kuna kroate kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.01.2022 02:57
1 USD ($)
=
6,75525 HRK (kn)
1 USD = 6,755248 HRK
0,148033 USD = 1 HRK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kuna kroate = 6,76

Konvertimi USD në Kuna kroate

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kuna kroate me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.113091.338120.784450.008650.14779
EUR0.8984011.202170.704750.007770.13278
GBP0.747320.8318310.586230.006460.11045
CAD1.274781.418931.7058110.011020.18840
JPY115.63450128.71117154.7332890.70973117.08977
HRK6.766307.531479.054155.307840.058511

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kuna kroate (HRK)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to HRK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kuna kroate është monedha në Kroacia. Simbol për USD është $. Simbol për HRK është kn. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 29, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Kuna kroate është përditësuar të fundit në Januar 29, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HRK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuna kroate = 6,76.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.