Sunday 16 June 2024

1 USD në CVE - Shtetet e Bashkuara Dollar në Shield Kepi Verde konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shield Kepi Verde. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shield Kepi Verde ose Shield Kepi Verde për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Shield Kepi Verde kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Shield Kepi Verde?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

102,83 Shield Kepi Verde

1 USD = 102,83 CVE

1 CVE = 0,00973 USD

Shtetet e Bashkuara DollarShield Kepi Verde conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 qershor 2024 në 6:50:14 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Shield Kepi Verde = 102,83

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Shield Kepi Verde

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Shield Kepi Verde me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Shield Kepi Verde (CVE) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CVE (Shield Kepi Verde) ✅ USD to CVE Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Shield Kepi Verde (CVE) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Shield Kepi Verde ( CVE )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Shield Kepi Verde në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CVE Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 102.82776350 CVE - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 102.70103728 CVE -0.12672622 CVE -0.12324124 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 101.97838058 CVE -0.72265670 CVE -0.70365083 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 102.70103728 CVE +0.72265670 CVE +0.70863716 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 102.43802499 CVE -0.26301229 CVE -0.25609506 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 102.39606799 CVE -0.04195700 CVE -0.04095843 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 101.93679918 CVE -0.45926881 CVE -0.44852192 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCVE
USD11.07201.26590.72720.00640.0097
EUR0.932911.18090.67840.00590.0091
GBP0.78990.846810.57440.00500.0077
CAD1.37521.47411.740910.00870.0134
JPY157.4050168.7356199.2668114.463911.5308
CVE102.8256110.2273130.172074.77410.65331

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Shield Kepi Verde (CVE)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CVE kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Shield Kepi Verde është monedha në Cape Verde. Simbol për USD është $. Simbol për CVE është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 16, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shield Kepi Verde është përditësuar të fundit në Juni 16, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CVE faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Shield Kepi Verde = 102,83.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.