Monday 15 April 2024

1 USD до CVE - САД долар до Кејп Вердејски штит валута конвертор

Нашиот САД долар до Кејп Вердејски штит конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кејп Вердејски штит или Кејп Вердејски штит за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кејп Вердејски штит калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Кејп Вердејски штит?

Amount
From
To

1 САД долар =

103,32 Кејп Вердејски штит

1 USD = 103,32 CVE

1 CVE = 0,00968 USD

САД долар до Кејп Вердејски штит conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 01:45:10 CEST

САД долар курсот до Кејп Вердејски штит = 103,32

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Кејп Вердејски штит

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кејп Вердејски штит со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Кејп Вердејски штит (CVE) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до CVE (Кејп Вердејски штит) ✅ USD до CVE Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Кејп Вердејски штит (CVE) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Кејп Вердејски штит ( CVE )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Кејп Вердејски штит во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до CVE Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 103.31645831 CVE - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 103.31645831 CVE - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 101.85373803 CVE -1.46272028 CVE -1.41576696 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 102.75380189 CVE +0.90006386 CVE +0.88368270 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 101.85373803 CVE -0.90006386 CVE -0.87594215 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 101.85373803 CVE - -
April 9, 2024 вторник 1 USD = 101.52284264 CVE -0.33089539 CVE -0.32487310 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYCVE
USD11.06361.24480.72590.00650.0097
EUR0.940211.17040.68250.00610.0091
GBP0.80330.854410.58310.00520.0078
CAD1.37761.46511.714810.00900.0133
JPY153.1685162.9071190.6705111.189111.4825
CVE103.3169109.8859128.613275.00050.67451

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кејп Вердејски штит (CVE)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CVE калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кејп Вердејски штит е валута во Зеленортски Острови. Симболот за USD е $. Симболот за CVE е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Кејп Вердејски штит беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CVE има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кејп Вердејски штит = 103,32.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.