Monday 24 June 2024

1 USD до KGS - САД долар до Kyrgystani Som валута конвертор

Нашиот САД долар до Kyrgystani Som конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Kyrgystani Som или Kyrgystani Som за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Kyrgystani Som калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Kyrgystani Som?

Amount
From
To

1 САД долар =

86,76 Kyrgystani Som

1 USD = 86,76 KGS

1 KGS = 0,0115 USD

САД долар до Kyrgystani Som conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 јуни 2024 19:30:17 CEST

САД долар курсот до Kyrgystani Som = 86,76

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Kyrgystani Som

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Kyrgystani Som со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Kyrgystani Som (KGS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KGS (Kyrgystani Som) ✅ USD до KGS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Kyrgystani Som (KGS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Kyrgystani Som ( KGS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Kyrgystani Som во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KGS Промени Промени %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 86.76036786 KGS - -
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 86.76036786 KGS - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 86.89607230 KGS +0.13570443 KGS +0.15641293 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 87.29812309 KGS +0.40205079 KGS +0.46268005 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 87.60402979 KGS +0.30590670 KGS +0.35041612 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 87.85802144 KGS +0.25399165 KGS +0.28993147 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 87.85802144 KGS - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKGS
USD11.07041.26400.73000.00630.0115
EUR0.934311.18090.68200.00590.0108
GBP0.79110.846810.57750.00500.0091
CAD1.37001.46641.731610.00860.0158
JPY159.6955170.9344201.8549116.570311.8407
KGS86.758792.8645109.662963.32980.54331

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Kyrgystani Som (KGS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KGS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Kyrgystani Som е валута во Киргистан. Симболот за USD е $. Симболот за KGS е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 24, 2024. Девизниот курс за Kyrgystani Som беше последен пат ажуриран на Juni 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KGS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Kyrgystani Som = 86,76.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.