USD до KGS - САД долар до Kyrgystani Som валута конвертор

Нашиот САД долар до Kyrgystani Som конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Kyrgystani Som или Kyrgystani Som за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Kyrgystani Som калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.08.2022 11:47
1 USD ($)
=
81,20212 KGS (лв)
1 USD = 81,202123 KGS
0,012315 USD = 1 KGS

Кој е тековниот курс за САД долар до Kyrgystani Som?

САД долар курсот до Kyrgystani Som = 81,20

Конверзија USD во Kyrgystani Som

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Kyrgystani Som со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKGS
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.172280.765160.007250.01226
GBPinf0.8530410.652720.006180.01046
CADinf1.306911.5320610.009470.01602
JPYinf138.01589161.79293105.6048511.69198
KGSinf81.5705195.6232862.414850.591021

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Kyrgystani Som (KGS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KGS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Kyrgystani Som е валута во Киргистан. Симболот за USD е $. Симболот за KGS е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 19, 2022. Девизниот курс за Kyrgystani Som беше последен пат ажуриран на August 19, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KGS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Kyrgystani Som = 81,20.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.