Saturday 15 June 2024

1 USD до BTC

Нашиот САД долар до Биткоин конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Биткоин или Биткоин за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Биткоин калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Биткоин?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,0000152 Биткоин

1 USD = 0,0000152 BTC

1 BTC = 65.726,83 USD

САД долар до Биткоин conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 јуни 2024 22:59

САД долар курсот до Биткоин = 0,0000152

Конверзија USD во Биткоин

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Биткоин со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Биткоин ( BTC )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Биткоин во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BTC Промени Промени %
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 0.000014965396680556 BTC - -
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 0.000014648980349153 BTC -0.000000316416331403 BTC -2.114319708037598389 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 0.000014829192782723 BTC +0.000000180212433570 BTC +1.230204623630484662 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 0.000014385316408084 BTC -0.000000443876374639 BTC -2.993260531052953866 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 0.000014362739008167 BTC -0.000000022577399917 BTC -0.156947537867935694 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 0.000014398725252056 BTC +0.000000035986243889 BTC +0.250552794063438000 %
Juni 8, 2024 сабота 1 USD = 0.000014390769306969 BTC -0.000000007955945087 BTC -0.055254510018954761 %

Convert САД долар to other Popular World Currencies


Конвертирајте го вашиот САД долар ако девизниот курс е поволен

Девизниот курс се зголемува и паѓа со текот на времето. На пример, девизниот курс може да ви овозможи да тргувате 1 САД долар за 0,000000 $ за еден ден. Една недела подоцна, девизниот курс би можел да биде 10.000 долари за 1 $.
Почекајте со размена на вашите Битковини до соодветниот девизен курс.

Не постои фиксен процент или вредност што дефинира добар девизен курс. Некои луѓе можеби сметаат дека е добро време да ја разменат својата валута ако вредноста на BTC се зголемува за 100 USD, додека други можат да чекаат вредноста да се зголеми за 5
Редовно проверувајте онлајн на девизниот курс за да најдете добро време.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.