Tuesday 16 April 2024

1 USD до XCD - САД долар до Исток Кариби долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Исток Кариби долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Исток Кариби долар или Исток Кариби долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Исток Кариби долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Исток Кариби долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,70 Исток Кариби долар

1 USD = 2,70 XCD

1 XCD = 0,370 USD

САД долар до Исток Кариби долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Исток Кариби долар = 2,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Исток Кариби долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Исток Кариби долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Исток Кариби долар (XCD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до XCD (Исток Кариби долар) ✅ USD до XCD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Исток Кариби долар (XCD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Исток Кариби долар ( XCD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Исток Кариби долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до XCD Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 11, 2024 четврток 1 USD = 2.70254931 XCD - -
April 10, 2024 среда 1 USD = 2.70254931 XCD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXCD
USD11.06291.24340.72500.00650.3700
EUR0.940811.16980.68210.00610.3481
GBP0.80430.854910.58310.00520.2976
CAD1.37921.46601.714910.00890.5103
JPY154.5750164.3017192.1977112.0730157.1960
XCD2.70262.87263.36031.95950.01751

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Исток Кариби долар (XCD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XCD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Исток Кариби долар е валута во Антигва и Барбуда, Доминика, Гренада, Сент Китс и Невис, Света Луција, Свети Винсент и Гренадини. Симболот за USD е $. Симболот за XCD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Исток Кариби долар беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XCD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Исток Кариби долар = 2,70.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.