Monday 27 May 2024

1 USD до GYD - САД долар до Гвајана долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Гвајана долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гвајана долар или Гвајана долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гвајана долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Гвајана долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

208,97 Гвајана долар

1 USD = 208,97 GYD

1 GYD = 0,00479 USD

САД долар до Гвајана долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 26 мај 2024 16:55:13 CEST

САД долар курсот до Гвајана долар = 208,97

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Гвајана долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гвајана долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Гвајана долар (GYD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GYD (Гвајана долар) ✅ USD до GYD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Гвајана долар (GYD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Гвајана долар ( GYD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Гвајана долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GYD Промени Промени %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 208.98641588 GYD - -
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 208.98641588 GYD - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 209.99580008 GYD +1.00938420 GYD +0.48299034 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 209.46795140 GYD -0.52784868 GYD -0.25136154 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 209.46795140 GYD - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 209.38023451 GYD -0.08771690 GYD -0.04187605 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 208.50708924 GYD -0.87314526 GYD -0.41701418 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGYD
USD11.08551.26640.73140.00640.0048
EUR0.921311.16670.67380.00590.0044
GBP0.78960.857110.57760.00500.0038
CAD1.36721.48401.731410.00870.0065
JPY156.9550170.3718198.7756114.804510.7511
GYD208.9741226.8375264.6551152.85381.33141

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гвајана долар (GYD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GYD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гвајана долар е валута во Гвајана. Симболот за USD е $. Симболот за GYD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 27, 2024. Девизниот курс за Гвајана долар беше последен пат ажуриран на Mai 27, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GYD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гвајана долар = 208,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.